NAIAS SPA

Günün Tüm Stresini Üzerinizden Atın,
Ruhunuzu Şımartın…

Tuğcan Hotel, bedeninizi ve ruhunuzu rahatlatıp, zindelik kazanmanız için, size şehrin merkezinde seçkin bir ortam sunuyor: Naias Spa.

Doğu ve batı, modern ve geleneksel... Naias Spa, farklı renk ve duyguların kontrastlarını, göz alıcı bir lüks anlayışında buluşturuyor. Zengin bir hamam kültüründen ve geleneklerin kesiştiği bir coğrafyadan ilham alarak tasarlanan Naias Spa ve Fitness Center, Gaziantep’in kalbinde, modern bir spa sunuyor. Kişiye özel masaj paketleri, havuz sonrası saunada TV keyfi ya da buhar banyosunun gevşetici etkisi... Tuz odası, tepiderium, son teknolojiyle donatılan Fitness Center ve sağlıklı içecekler sunan Vitamin Bar... Hepsi size kendinizi özel ve ayrıcalıklı hissettirmek için tasarlandı.

DAHA KEYİFLİ BİR DENEYİM İÇİN...

Naias size, keyifli bir spa deneyimi için sayısız imkan sunuyor...

 • Klor ve diğer kimyasalların yan etkileri en aza indirilerek dezenfekte edilen, alttan ısıtmalı kapalı yüzme havuzu
 • Taze meyve suları ve sağlıklı yiyeceklerle enerji depolamak ve arınmak için Vitamin Bar
 • Şok duşlarda tüm vücuda masaj yapan su masaj sistemleri
 • Özel tasarım aydınlatma elemanları ve hasır duvar kağıtları ile dekore edilmiş, profesyonelmasaj terapileri için masaj odalarını da içeren SPA Bölümü
 • Birçok fonksiyonu bir arada sunan en kaliteli ve son teknolojinin ürünü ekipmanladonatılmışFitness Center
 • Alttan ısıtmalı, anti-bakteriyel mozaiklerle döşenmiş oturma alanlarıyla buhar banyosu
 • Özel terapi ışıklarıyla aydınlatılmış sauna
 • Rahatlamak için sessizleştirilmiş sıcak taş yataklı

NAİAS’IN HİKAYESİ...

1987 yılında yapılan kaçak kazılarla Gaziantep’in 10 km. uzaklığında Belkıs Köyü’nde ortaya çıkarılan Antik Zeugma Kenti, MÖ 1.yüzyılda kurulan Kommagene Krallığı’nın dört önemli kentinden biriydi. O dönemde bölge, Roma İmparatorluğu’nun egemenliğine girince, imparatorluğun otuz lejyonundan biri olan 4. İskit Birliği burada kuruldu.

Birliğin varlığı, ticareti de hareketlendirdi.Askerler ticareti, ticaret parayı, para sanatçıyı çekince; Zeugma 70 bin nüfusluk dev bir kent durumuna geldi.Tüccarlar, Fırat kıyısında gün batımına karşı villalar yaptırdılar. Avlularına da, serinlik veren mozaikli havuzlar… Fırat kıyısındaki bu villalar, Poseidon, Okeanos, Tethys ile Fırat tanrılarını konu edinen mozaikleriyle, Zeugma kentini bir sanat müzesine dönüştürdüler.Bu gelişmelerle Pompei’nin üç, Londra’nın iki katı büyüklüğe erişen kent, dönemin Atina’sı ile boy ölçüşür konuma geldi. M.S 1. yüzyılda Sasanilerle girilen bir savaşta tahrip olup yanan Zeugma, küllerin altında kayboldu.

Tuğcan Hotel’in Spa’sına ilham kaynağı olan Naias ise, ismini Zeugma’dan kurtarılan ve halen Gaziantep Müzesi’nde sergilenen “Fırat’ın genç nehir tanrısı” mozaiğinden alıyor. Mozaikte nehir tanrısını çevreleyen zarif su perisi figürleri görülüyor.Mitolojide “Naias” olarak adlandırılan bu zarif su perileri, kollarının altında tuttukları testilerden nehre su taşıyorlar.Periler, aynı zamanda Fırat nehrini besleyen pınarları da temsil ediyor.

BEDENİNİZİN
SINIRLARINI ZORLAYIN!

Vücudunuzu güçlendirmek, kendinizi daha sağlıklı, enerjik ve formda hissetmek için, en son teknolojinin ürünü ekipmanlarıyla Naias Fitness Center sizi bekliyor.

 • Fitness
 • Kardiyo
 • Ağırlık
 • Kapalı havuz
 • Islak alanlar
 • Sauna
 • Buhar odası
 • Isıtmalı taş yatağıyla dinlenme odası 
 • Buz Odası
 • Tuz odası

MASAJ

AROMATERAPİ MASAJI

Bu masaj vücudunuzda deniz dalgaları etkisi bırakan, akıcı, rahatlatıcı dokunuşlara dayanıyor.
Bedeninizi ve zihninizi dengelemek için, Naias’ın özel masaj yağı karışımlarıyla size özel bir ritüel sunuyoruz.
Rahatlamak için - Lavanta, Mandalina
Canlanmak için  - Biberiye
Bağışıklık sistemi için  - Defne, Limon

Aroma ve Taş Masajı

Doğal esanslardan yağlar ve sıcak taşın bir araya geldiği bu derin ısı masajımız, özel aromaterapi karışımıyla gerilen kasları rahatlatıyor ve stresinizin akıp gitmesini sağlıyor

Genel Sırt Masajı

Bu derin doku masajımız, sırtınızdaki gerilen kasları gevşetirken, ağrıların ve tutulmaların önüne geçiyor.


GENEL SIRT MASAJI
KLASİK MASAJ
AROMA TERAPİ MASAJI
LOMİ LOMİ MASAJI
SICAK TAŞ MASAJI
SHIATSU MASAJI
CAMPISAJ MASAJI
DETOKS MASAJI
DETOKS (KARIN) MASAJI
SPOR MASAJI
ANTİ SELÜLİT MASAJI
İSVEÇ MASAJI
BALİ MASA
MEDİKAL MASAJSPA KURALLARI “HOŞ GELDİNİZ”

Sizi Naias Spa’da ağırladığımız için mutluyuz.Harika bir spa deneyimi yaşayabilmeniz için sizinle kurallarımızı paylaşmak isteriz.

Spa, Havuz ve Fitness Alanı:
14.00 - 22.00 (Pazartesi günleri hariç her gün)

Havuzumuzda cankurtaran bulunmamaktadır.

YAŞLA İLGİLİ KURALLAR

Naias Spa misafirlerinin en az 16 yaşında olması gerekmektedir. 16 yaş altı misafirlerimiz yanlarında bir yetişkin olmak koşuluyla havuz alanından yararlanabilirler. Diğer imkanlardan yararlanması söz konusu değildir.

STANDART GÖRGÜ KURALLARI

Lütfen tüm spa misafirlerinin mahremiyet ve huzur hakkına saygı gösteriniz.Bunun doğal bir gereği olarak mobil telefon kullanımı ve sigara konusunda gereken duyarlılığı göstermenizi rica ederiz.

SAĞLIK SORUNLARI

Lütfen size verdiğimiz hizmeti etkileyebilecek herhangi bir sağlık sorunu, alerjiniz veya incinme durumunuz söz konusu ise görevliye bunu iletiniz.

FITNESS

Misafirlerimize fitness programına başlamadan önce doktorlarına bilgi vermelerini tavsiye ederiz.Egzersize başlamadan önce mutlaka kaslarınızı ısıtınız.Spor aktivitesinden önce ağır yemeklerden kaçınmanızı öneririz.

Sağlığınız açısından; spor aktivitesinden sonra saunaya girmeden önce beklemeniz ve bedeninizi soğutmanız gerekmektedir.

Aktivite alanında uygun ayakkabı ve fitness giysisi (eşofman, şort, tişört) giyilmesi gerekmektedir.

DEĞERLİ EŞYALAR

Spa ziyaretiniz süresince mücevher takmamanızı, güvenliğiniz için tüm değerli eşyalarınızı odanızdaki kasada muhafaza etmenizi rica ederiz.Güvenlik kasaları resepsiyon bölümümüzde de kullanımınıza sunulmuştur.Naias Spa ve Tuğcan Hotel yönetimi kişisel eşyalarınızda doğabilecek zarardan, para ve değerli eşyalarınızın güvenliğinden ve spa alanına getirilmiş olan kişisel eşyalarınızdan sorumlu değildir.

GİYİM

Size bornoz ve terliğin yanı sıra ziyaretiniz süresince kişisel eşyalarınızı saklayabileceğiniz kilitli bir dolap tedarik etmekteyiz.

Havuz bölümünü kullanmak isterseniz lütfen mayonuzu getirmeyi unutmayın.Sauna ve buhar alanı dışında, çıplaklığa izin verilmemektedir.

MASAJINIZ SÜRESİNCE

Lütfen masajınız boyunca rahat olmadığınızda, çok sıcak ya da çok soğuk hissettiğinizde, uygulanan basıncın çok hafif ya da kuvvetli olduğunu düşündüğünüzde terapistinizi bilgilendirmekten çekinmeyiniz.